Rozwiązywanie problemów związanych z pojazdami przed uderzeniem pogody w zimie.
Chociaż oficjalnie zima zaczyna się dopiero 21 grudnia tego roku, nie zdziw się, jeśli pogoda ma inne pomysły i nadejdzie nieco wcześniej. Mając to na uwadze, możesz mieć pewność, że Twój pojazd jest gotowy na niesprzyjające warunki na drodze. Aby pomóc Ci dowiedzieć się, czego szukać, sprawdź te najważniejsze przyczyny awarii samochodów w zimie.
Brak środka zapobiegającego zamarzaniu
Bez dostatecznej ilości środka zapobiegającego zamarzaniu, temperatura zamarzania może mieć fatalny wpływ na silnik. Należy zapoznać się z instrukcją obsługi i uzupełnić poziom środka zapobiegającego zamarzaniu zanim temperatura spadnie poniżej zera.
Padnięty akumulator
Nie ma dźwięku, którego kierowcy tak bardzo nienawidzą, jak odgłos tykania się i nierozpalania akumulatora. Twój akumulator nigdy nie pracuje ciężej niż zimą, co przy pełnym ogrzewaniu, de-misterach pracujących w nadgodzinach i ciągle włączonych reflektorach. Zleć warsztatowi przeprowadzenie kontroli stanu akumulatora, aby upewnić się, że jest on gotowy do pracy.
Łyse opony
Drogi w zimie mogą być śliskie z tłustą wodą, śniegiem lub lodem. Niezwykle ważne jest, aby zachować dobrą trakcję i utrzymać opony w dobrym stanie przez całą zimę. Jeśli opony Twojego samochodu są łysiejące lub mają znacznie zużyte miejsca, powinieneś je wymienić przed zimą. Jeśli w Twojej okolicy występuje duża ilość śniegu i lodu, być może warto zaopatrzyć się w opony przeznaczone specjalnie do jazdy w śniegu.
Niewielkie wypadki
Podczas gdy wypadki (niestety) zdarzają się przez cały rok, częstotliwość występowania drobnych wypadków znacznie wzrasta w okresie zimowym. Wynika to w dużej mierze ze zmniejszonej widoczności, ciemniejszych nocy i ranków, niekorzystnej pogody i śliskiej nawierzchni. Kierowcy powinni być świadomi, że lód, śnieg i deszcz na drogach wydłużają ich drogi hamowania. Najlepszym sposobem na zachowanie bezpieczeństwa jest zwolnienie tempa, danie się zauważyć innym pojazdom poprzez włączenie świateł przednich i pozostawienie dużej przestrzeni pomiędzy Tobą a pojazdem z przodu, abyś mógł się bezpiecznie zatrzymać. Sprawdź, jak postępować w razie wypadku samochodowego.